RADIONICA "ČUVAJMO NAŠE SRCE"

Autor: Administrator , 14. 3. 2018.

5. ožujka 2018. u sklopu Studentske sekcije za kardiologiju medicinskog fakulteta iz Zagreba u našoj školi održana je radionica pod nazivom „ Čuvajmo naše srce“. U gostima  nam je bilo 5 studenata / predavača: Ema Mjeda (4. godina), Dražen Juraj Petrović (5.godina), Dražen Spicijarić (5. godina) i  bivša učenica naše škole Lucija Marinović (5. godina).

Radionica  je bila namijenjena prvenstveno 3. i 4. razredima, ali  priključili su se i zainteresirani  učenici 1. i 2. razreda. Na radionici čuli smo brojne zanimljivosti o srcu, a osnovne teme bile su anatomija i fiziologija srca te bolesti srca. Posebno zanimanje izazvao je interaktivni dio radionice  tj. sekcija  svinjskog srca, prilikom čega su vidjeli brojne strukture u srcu koje su prije viđali samo u udžbenicima, ali i kviz s  predviđenim nagradama.

Predavači su uspjeli zainteresirati učenike za bolesti srca i podići svijest o njegovoj važnosti.

Poslije radionice studenti su odgovarali na pitanja maturanata o studiranju na Medicinskom fakultetu i pri tome im dali  mnoštvo savjeta oko prijemnog ispita i studiranja  medicine.

Kako je to izgledalo pogledajte u fotogaleriji heartheartheartheart

Izvor: Mirjana Kežman, prof.

XI. gimnazija Zagreb / Savska cesta 77, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr