Jedanaest iz Jedanaeste na županijskom Natjecanju iz hrvatskoga jezika

Autor: Administrator , 8. 3. 2024.

Na ovogodišnjem školskom Natjecanju iz hrvatskoga jezika održanom 1. veljače 2024. sudjelovalo je 10 učenika 1. razreda, 7 učenika 2. razreda, 20 učenika 3. razreda i 11 učenika 4. razreda.

Čestitamo svim natjecateljima koji su vrijedno proučavali svoj materinski jezik, a posebno pohvaljujemo one koji su zbog svog znanja, vještina i sposobnosti pozvani na županijsku razinu Natjecanja iz hrvatskoga jezika, a to su:

razred

Dolores Šagud

4. D

Ivan Perković

Između školske i županijske razine Natjecanja iz hrvatskoga jezika obilježava se Mjesec hrvatskoga jezika, prestižna obrazovna i kulturna manifestacija. Započinje Međunarodnim danom materinskoga jezika 21. veljače, a završava 17. ožujka, na dan objave znamenite Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika iz 1967. godine.

Dani su to kad se posebna pozornost usmjeruje na jedno od najvažnijih obilježja hrvatskoga nacionalnog identiteta – hrvatski jezik, koji je unatoč brojnim okolnostima koje mu nisu bile sklone zadržao svoju samobitnost i samosvojnost te se othrvao svim pritiscima, obezvređivanjima i zabranama tijekom svoje tisućljetne povijesti. (http://ihjj.hr/clanak/mjesec-hrvatskoga-jezika-od-21-veljace-do-17-ozujka/7693/)

U našoj školi 20. ožujka 2024. godine 11 pozvanih branit će boje 11. gimnazije te svojim radom obilježiti Mjesec hrvatskoga jezika.

Želimo vam mnogo uspjeha!

Izvor: Sandra Gabrić Primorac

XI. gimnazija Zagreb / Savska cesta 77, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr