> Upisi
Upisi u XI.

UPISI U ŠKOLSKU GODINU 2023./2024. - JESENSKI UPISNI ROK

U jesenskom upisnom roku upisujemo 30 učenika, šesti predmet od posebne važnosti za nastavak obrazovanja je biologija, prvi strani jezik je engleski, a drugi njemački ili talijanski.

Ako učenik nije učio izabrani 1. strani jezik (engleski) najmanje četiri godine, potrebno je podnijeti pisani zahtjev za pristup provjeri znanja engleskoga jezika. Provjerava se njegovo znanje, a provjera će biti 24.08.2023. godine u 10.00 sati, uz prethodni pisani zahtjev koji je potrebno podnijeti elektroničkim putem na mail adresu: ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr . Provjera poznavanja engleskog jezika za učenike s teškoćama u razvoju bit će 18.08.2023. u 10,00 sati, uz prethodni pisani zahtjev koji je potrebno podnijeti elektroničkim putem na mail adresu: ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr. Učenici su dužni na provjeru ponijeti identifikacijsku ispravu (npr. osobnu iskaznicu, putovnicu, ZET-ov pokaz) i kemijsku olovku (crna, plava). Provjera znanja engleskog jezika provodi se pisanim putem iz područja čitanja s razumijevanjem i uporabe jezika (vokabular i gramatika).

Bodovni prag za upis je 75 bodova.

DOKUMENTI POTREBNI ZA UPIS I TERMINI

1. Upisnica (preuzeta iz sustava upisi.hr, potpisana od učenika i roditelja)
  2. Za učenike s teškoćama – Rješenje Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade o obliku školovanja i popratna zdravstvena dokumentacija
  3. Dokumentacija na temelju koje je učenik ostvario dodatne bodove

Rokovi prijava za upis, razredbeni postupak i upis određuju se u skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. koju donosi ministar znanosti i obrazovanja. Dodatne informacije možete pronaći na mrežnim stranicama Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole  upisi.hr .

Zašto upisati XI. gimnaziju?
Dobra lokacija, još bolja edukacija!

Dragi osmaši i naši budući učenici,

na Portalu srednja.hr možete vidjeti virtualno predstavljanje naše škole u okviru projekta Online predstavljanje srednjih škola na linku https://www.srednja.hr/skole/xi-gimnazija/

XI. gimnazija Zagreb / Savska cesta 77, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr