> O školi

Virtualna šetnja XI. gimnazijom

Šetnja nakon obnove

XI. gimnazija nalazi se šest tramvajskih stanica od Trga bana Josipa Jelačića, u Savskoj cesti 77.

Opća smo gimnazija i naši učenici godinama osvajaju brojne nagrade i odličja u različitim predmetima i disciplinama na državnoj i lokalnoj razini.

Na ispitima državne mature maturanti naše škole redovito pokazuju odlično znanje i gotovo stopostotnu prolaznost te upisuju željene fakultete.

Dodatni plus je nastava u jednoj smjeni i ugodno, toplo, obiteljsko ozračje relativno male škole koja ima 16 razrednih odjela s oko 400 učenika i 30 nastavnika.

Vježbaonica smo za studente iz geografije, biologije, matematike, povijesti, hrvatskoga jezika, psihologije i tjelesne i zdravstvene kulture.

U našoj školi nastavnici pripravnici polažu stručne ispite iz povijesti i matematike.

Dugi niz godina bili smo domaćin natjecanja iz matematike na području gradskih četvrti Trnje, Pešćenica, Novi Zagreb-istok, Novi Zagreb-zapad, a na tim natjecanjima i naši učenici pokazuju zavidnu razinu na ljestvici uspjeha.

Domaćin smo županijskog Natjecanja iz hrvatskoga jezika za srednje škole Grada Zagreba.

Naslijedivši sjajnu pedagošku tradiciju od vrsnih nastavnika koji su iznimnom ljudskošću, stručnošću i entuzijazmom dali prepoznatljiv pečat XI. gimnaziji te su petero od njih dobitnici najviših priznanja i nagrada u školstvu – od Ministrovih priznanja pa do Državne nagrade „Ivan Filipović“, naši su današnji nastavnici nastavili njihovim putem tako da imamo znatan broj nastavnika mentora, savjetnika i izvrsnih savjetnika. Oni stvaraju poticajno ozračje za učenje svojih predmeta i odgojni rad s učenicima te pronalaze inovativni pristup u nastavi.

Dobitnici smo Medalje Grada Zagreba za izniman doprinos u srednjem odgoju i obrazovanju.

Za svoju otvorenost znanosti i sudjelovanje u provedbi četverogodišnjeg znanstvenog projekta „Ekonomske teškoće obitelji, psihosocijalni problemi i obrazovni ishodi adolescenata u vrijeme ekonomske krize“, koji je proveo istraživački tim Studijskog centra socijalnog rada Pravnog fakulteta u Zagrebu, naša je škola dobila priznanje „Škola prijatelj znanosti“.

XI. gimnazija Zagreb / Savska cesta 77, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr