BESPLATNI UDŽBENICI ZA UČENIKE U ŠKOLSKOJ GODINI 2015./2016.

Autor: Administrator , 13. 7. 2015.

16. srpnja 2015. Gradska skupština donosi odluku o besplatnim udžbenicima za sve učenike koji polazne srednje škole u Gradu Zagrebu bez obzira na mjesto boravišta ili prebivališta.

Ministar znanosti, obrazovanja i sporta donio je Odluku o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2015./2016. Odlukom se utvrđuje postupak i način upisa učenika, broj upisnih mjesta u razrednim odjelima prvih razreda srednjih škola, utvrđuju se rokovi za prijavu i upis te ostali uvjeti i postupci za upis učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2015./2016.

Najvažnije informacije o upisima, elementima i kriterijima za upis, prijavi u sustav, načinu bodovanja za ovu školsku godinu možete pronaći u brošuri "Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2015./2016. - Idemo u srednju!".

NATJEČAJ XI. GIMNAZIJE

Ove školske godine upisujemo 104 učenika u četiri razredna odjela. Strani jezici koji se uče u školi kao obvezni su: engleski jezik, kao prvi strani jezik te njemački (3 razredna odjela) ili talijanski jezik kao drugi strani jezik (1 razredni odjel).

Šest predmeta: hrvatski jezik, matematika, strani jezik, povijest, geografija i biologija su predmeti važni za nastavak obrazovanja.

Posebni uvjeti:

Pravo na izravan upis ili dodatne bodove ostvaruju kandidati na osnovi rezultata koje su postigli na natjecanjima u znanju iz hrvatskog jezika, matematike, prvog stranog jezika, povijesti, geografije i biologije.

Provjera znanja engleskog jezika, kojeg učenici nisu učili u OŠ, a željeli bi ga upisati kao prvi strani jezik održat će se 2. 7. 2015. u 10.00 sati.

Priloženi dokumenti:
odluka_upisi-1.pdf (492.43 KB)
Pravilnik_o_elementima_i_kriterijima_final.pdf (543.78 KB)

XI. gimnazija Zagreb / Savska cesta 77, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr