Mobilna aplikacija za promociju i prevenciju mentalnog zdravlja mladih

Autor: Administrator , 31. 3. 2020.

U trenucima kada se suočavamo s brojnim izazovima uzrokovanim aktualnom situacijom vezanom uz pandemiju Coronavirusa i nedavnim potresom u gradu Zagrebu, brojna djeca i mladi, kao i odrasli, mogu pokazivati različite emocionalne i ponašajne reakcije. Jedan dio ovih promjena u mentalnom funkcioniranju je normala reakcija na stres u uvjetima realne opasnosti. Međutim, u neke djece i mladih aktualna situacija dvostruke „prijetnje“ može potaknuti značajnije promjene u funkcioniranju i emocionalnom reagiranju.

Stoga su Hrvatska udruga za dojenačku, dječju i adolescentnu psihijatriju i Katedra za kliničku psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu osmislili   interaktivnu mobilnu aplikaciju „Stella“ namijenjenu mladima u dobi od 11 do 18 godina i njihovim roditeljima/skrbnicima. Aplikacija je usmjerena na promociju i prevenciju mentalnog zdravlja mladih a sadrži edukativne materijale o mentalnom zdravlju mladih te tehnike za samopomoć za probleme mentalnog zdravlja, prvenstveno tjeskobu (anksioznost) i depresivnost.

Aplikacija Stella dostupna je besplatno na ovoj poveznici: https://projekt-stella.com.hr/

Letak je u prilogu ove obavijesti.

Izvor: Ivanka Špoljar, dipl.pedagog
Priloženi dokumenti:
Aplikacija-Stella-Newsletter.pdf (41.94 KB)

XI. gimnazija Zagreb / Savska cesta 77, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr