> Natjecanja

Malo drukčije natjecanje iz matematike

Autor: Administrator , 6. 2. 2024.

Učenici naše škole ove su se godine po prvi put okušali u malo drukčijem natjecanju iz matematike. Natjecanje MathOS cup provedeno je 2.2.2024. online. Uz ugodno druženje i poticajnu radnu atmosferu ekipa učenica drugih razreda postigla je odlične rezultate dijeleći deseto mjesto od ukupno 58 ekipa iz cijele Lijepe Naše. Bravo, cure!

Natjecanje MathOS cup ekipno je, dinamično i drukčije natjecanje učenika srednjih škola organizirano u dvije sekcije: sekcija matematika i sekcija programiranje. Nositelji organizacije MathOS cupa su Fakultet primijenjene matematike i informatike u Osijeku, III. gimnazija Osijek, Gimnazija Požega, uz podršku Udruge matematičara Osijek. Natjecanje u obje sekcije organizira se u dva kruga tijekom kojih ekipe od troje učenika  rješavaju problemske zadatke. Prvi se krug odvija online, dok se drugi krug za najuspješnije ekipe održava uživo na Fakultetu primijenjene matematike i informatike Sveučilišta u Osijeku.

Izvor: Elizabeta Živčić, prof.

XI. gimnazija Zagreb / Savska cesta 77, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr