> Natjecanja

LiDraNo 2023.

Autor: Administrator , 16. 3. 2023.

Da bi se došlo do državne smotre literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva, ili jednostavnije državni LiDraNo, treba se proći labirintom kategorija i od mnoštva radova biti među odabranima pa predloženima i potom pozvanima. Put nije jednostavan ni lagan.

Nakon školske razine pa razine gradskih četvrti u I. gimnaziji na županijskoj razini u Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga među pozvanima u trima kategorijama bili su i naši učenici koji su potom sudjelovali na okruglim stolovima te hrabro odslušali pohvale i kritike tročlanoga žirija.

ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO 2022./2023. - SAMOSTALNI NOVINARSKI RADOVI

ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO 2022./2023. - LITERARNI RADOVI

ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO 2022./2023. – ŠKOLSKI LISTOVI

U žestokoj zagrebačkoj konkurenciji među predloženima za državnu razinu u kategoriji literarnih radova  pohvaljeni su  i izdvojeni Vida Prđun s tekstom Ljudi su kao ribe te Vito Križnjak s tekstom O ženama sve najbolje. U kategoriji školskih listova predložene su NoXIne, digitalni školski list XI. gimnazije i njegova glavna urednica Ema Medvarić. Sve radove možete pročitati upravo u NoXInama na poveznici: https://novinexi.wixsite.com/noxine.

Nadamo se da će njih troje podijeliti s nama dojmove s državne smotre! I da će to biti organizirana negdje u blizini mora.

Izvor: Sandra Gabrić Primorac, prof.

XI. gimnazija Zagreb / Savska cesta 77, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr