> Projekti

Erasmus + STEPs...1. Mobilnost u Španjolskoj -Aguadulce 25.4-29.04.2023

Autor: Maja Sečić-Kopinč, 13. 5. 2023.

Prva mobilnost u sklopu Erasmus+ projekta održana je u Španjolskoj u gradu Aguadulce. Tema mobilnosti je otkrivanje novih spoznaja s obzirom na jedan od najvažnijih problema u današnjem svijetu a to su klimatske promjene.

Nakon što su naše profesorice na prethodnoj radionici u Turskoj u Istanbulu (prof. M.Schmidt i prof. M. Kežman) proučavale teme koje se tiču klimatskih promjena, ugljičnog otiska i zdravih životnih navika, svoje su znanje prenosili kasnije na učenike u Zagrebu.

U Španjolskoj su naši učenici kao i učenici zemalja partnera predstavili svoje video-uratke s obzirom na svoju svakodnevicu te su također prikazali prezentacije o utjecaju klimatskih promjena na agrikulturu. Naš učenik Matija Petrović Posavec iz 3. razreda održao je izvanrednu prezentaciju o Temperaturnim promjenama uz veliku podršku od strane prof. fizike Renate Borovec. Nakon toga uslijedili su posjeti nacionalnom parku u Andaluziji, Cabo de gata, posjet Almerii i Alhambri te jednom od najvećih istraživačkih centara za solarnu energiju u Almerii.

Naredna mobilnost održat će se u Turskoj te će se tamo održati virtualni sumit svjetskih lidera te klimatologa, oceanografa, geografa, biologa... Na tom će summitu sudjelovati i naši učenici, no prije toga morat će prostudirati jako puno stručne materije kako bi bili što bolje pripremljeni za panel diskusiju.

Do skorog susreta!!!

Koordinator za Erasmus+ STEPs Towards Ecological Planet: M.Schmidt, uz veliku podršku od strane prof. M.Kežman, prof. R. Borovec, prof. L. Kos Bzik i prof. S.Parašilovac

Organize World Summit proposed by the WWF foundation. https://www.wwf.org.uk/ge

XI. gimnazija Zagreb / Savska cesta 77, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr