> Projekti
PROJEKTI

E-TWINNING PROJEKT - Raznolikost i očuvanje ekosustava našega planeta i Aktivnim učenjem do razvoja poželjnih kompetencija u području prirodoslovlja

Autor: Administrator , 12. 5. 2023.

MEĐUNARODNI SUSRET UČENIKA I MENTORA

Dana I0. svibnja 2023. u sklopu Šenoinog centra izvrsnosti (OŠ Augusta Šenoe, Zagreb) održao se međunarodni susret učenika i učitelja  E-TWINNING PROJEKTA (Raznolikost i očuvanje ekosustava našega planeta i Aktivnim učenjem do razvoja poželjnih kompetencija u području prirodoslovlja), udruge MLADIH ČUVARA PRIRODE (Hrvatsko prirodoslovno društvo) te udruge FOTO VIDEO FILM ATELJEA KARIN (udruge u sklopu Tehničke kulture Zadarske županije).U ovom susretu sudjelovali su učenici 1.razreda naše škole: Iva Lucija Caušević, Mila Cukon, Nika Marković i Leonarda Markušić s profesoricom Martinom Ceglec.

Tom su prilikom u prostorijama područne škole OŠ Pongračevo postavljene izložbe:

1.Minijaturni prikazi scenografije djela Bijeli jelen (Petrunjela Krajačić, OŠ A.Šenoe, Zagreb)

2. Autohtone biljne vrste na području Karina Donjeg i Gornjeg (Mario Vukelić, Foto video film atelje Karin ) i Đurđica Patafta, OŠ Ljudevita Gaja, Zaprešić)

3. Modeli različitih ekosustava - radovi učenika iz škola sudionika u projektima:

• OŠ Augusta Šenoe, Zagreb
  • OŠ Gradec, Litija, Slovenija
  • OŠ Bogumila Tonija, Samobor
  • OŠ Ivana Perkovca, Šenkovec
  • OŠ Ljudevita Gaja, Zaprešić
  • OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb
  • XI. gimnazija, Zagreb

Također su održana i zanimljiva predavanja o problemima današnjice vezane uz novije načine prehrane, pritiscima i prijetnjama za okoliš, zanimljivim korelacijama s Tehničkom kulturom, primjeru organizacije prirodoslovnog dana u Sloveniji, rezultatima istraživanja o ušima glave.

Dio događanja možete pogledati na poveznici: https://youtu.be/HUX42VkpiQ4

Izvor: Martina Ceglec, prof.

XI. gimnazija Zagreb / Savska cesta 77, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr